Typowanie zakładów długoterminowych – czy to się opłaca?

W firmach bukmacherskich można typować rozmaite rzeczy. Okazuje się, że nie tylko stricte związane ze sportem. Dla niektórych najważniejsze są typy na wydarzenia rozrywkowe albo polityczne. Inny podział jest dokonywany pod względem czasu pozostałego do rozstrzygnięcia danego zdarzenia. Najwięcej typerów koncentruje się na zakładach krótkoterminowych. W ofercie są również zakłady długoterminowe. Co zaś warto wiedzieć na ich temat?

zakłady długoterminowe sa opłacalne
Czy zakłady długoterminowe mogą być opłacalne?

Jakie zakłady długoterminowe są w ofercie bukmacherów?

Obecnie wyboru nie brakuje. Na początek zajmijmy się sportem. Wszak takie zakłady długoterminowe są najpopularniejsze. Można m.in. zagrać, która ekipa wygra dane rozgrywki ligowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by postarać się przewidzieć, który piłkarz będzie zaś Królem Strzelców. Jeśli chodzi o rozgrywki reprezentacyjne, to zakładów długoterminowych także jest pod dostatkiem. Typerzy mają okazję grać, który kraj wygra Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata, turniej na Igrzyskach Olimpijskich, Copa America itp. Nie inaczej jest w innych dyscyplinach.

Co ciekawe, zakłady długoterminowe dotyczą również np. wydarzeń rozrywkowych, które także znajdują się w ofercie… Niektórzy typują m.in. Taniec z Gwiazdami. Tak naprawdę jeszcze przed pierwszym programem (odcinki są emitowane na żywo) można pokusić się o pierwsze typy. Nie tylko na triumfatora, ale także np. na to, która para dojdzie dalej (w porównaniu do konkurentów). Zakłady długoterminowe dotyczą też polityki. Interesujesz się tą dziedziną? Z zapartym tchem śledzisz rozmaite debaty i sprawdzasz sondaże? Taka wiedza może być bardzo pomocna.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Firmy bukmacherskie umożliwiają stawianie nie tylko na to, co dzieje się w Polsce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby typować wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec itp. Tak naprawdę każde ważniejsze wybory są w ofercie legalnych bukmacherów online.

Zakłady długoterminowe to czasami to jedna wielka loteria

Nie brakuje jednak zawodowych typerów, którzy zasadniczo trzymają się z daleka od takich właśnie zakładów. Dlaczego? Nie da się ukryć, że czasami bardzo trudno jest przewidzieć końcowe rozstrzygnięcia. Szczególnie, jeśli dany gracz typuje wydarzenia mające odbyć się za kilkanaście miesięcy albo nawet… kilka lat. Takie też są zaś w ofercie firm bukmacherskich. Chyba zgodzisz się, że trudno przewidzieć, jak np. dana reprezentacja będzie spisywała się w tak dalekiej przyszłości. Im bliżej do zawodów, tym gracze mają do dyspozycji znacznie więcej informacji. Na tej podstawie są w stanie realnie ocenić potencjalnego konkretnej drużyny albo zawodnika. Obstawianie zakładów długoterminowych, na długo przed danym wydarzeniem, to czasami bardzo trudne zadanie do wykonania.

Kilka lat temu w angielskiej Premier League najlepsi okazali się zawodnicy Leicester City. Raczej mało kto przypuszczał przed sezonem, że klub z King Power Stadium będzie w stanie zostawić w pokonanym polu Manchester City, Liverpool FC, Chelsea FC, Tottenham Hotspur itd. W trakcie rozgrywek pojawiały się już jednak pewne przesłanki, że może dojść do takiej sensacji. Inna strona tego zagadnienia jest taka, że czasami na takich zakładach długoterminowych można sporo zarobić. Chodzi nam o typerów, którzy są w stanie przewidzieć, że to nie faworyt wygra, a ktoś z drugiego albo nawet dalszego szeregu.

poker online legalnie w polsce
Poker online w STS Betgames legalnie w Polsce

Zamrożenie kapitału nawet… na kilka lat!

Dlaczego jeszcze niektórzy ludzie nie przepadają za zakładami długoterminowymi? Czasami pieniądze są zamrożone na długie miesiące, czy nawet lata. Przypomina nam się pewna sytuacja po wyborze na prezydenta USA Donalda Trumpa. W jednej z firm bukmacherskich można było od razu obstawiać, czy ten kandydat wygra też… kolejne wybory. Jeśli ktoś zdecydował się na taki zakład długoterminowy, to zainwestował pieniądze na długie lata. Nie można z nimi przez ten okres nic zrobić. Ani wypłacić, ani zagrać coś innego.

Teoretycznie można spróbować poprosić o anulowanie takiego zakładu. Bukmacherzy internetowi raczej się na to nie zgadzają. Nie jest to bowiem w ich interesie. Jeśli komuś zależy na gotówce, to pewnie zrealizuje kolejny depozyt, prawda? Warto zatem zastanowić się przed postawieniem pieniędzy na takie właśnie zakłady.  

Bukmacher

Bukmacher internetowy w Polsce, który oferuje najwięcej graczom to Betclic. Ten legalny w Polsce bukmacher cieszy się dużym zaufaniem wśród graczy, opinie o betclic również są doskonałe. Graczom najbardziej podoba się oferta zakładów, wysokie kursy, promocje i darmowe bonusy.

Kody promocyjne bukmacherów

Back to top button